Serve the City International Forum 2020

 

W dniach od 22 do 25 października odbyło się międzynarodowe forum Serve the City. Wydarzenie planowo miało się odbyć w Krakowie, jednak z powodu pandemii Covid-19 zostało przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Internetowo łączyliśmy się z oddziałami Serve the City na całym świecie. Członkowie naszej krakowskiej ekipy byli gospodarzami podczas konferencji online.

 


Poza wykładami i warsztatami online w wielu miejscach na całym świecie zorganizowano też akcje wolontaryjne. My przygotowywaliśmy kartki świąteczne, które zostaną przekazane podopiecznym Przytuliska im. św. Alberta w Krakowie. 

Bardzo się cieszyliśmy, że udało nam się znaleźć projekt, który realnie wpłynie na ludzi wokół nas, w tym wypadku panie z przytuliska. Samo robienie kartek i spędzanie czasu z kilkorgiem naszych wolontariuszy było bardzo cennym doświadczeniem samym w sobie. 

Oprócz akcji wolontaryjnych, które odbywały się w wielu miejscach na całym świecie, był też czas na wspólne rozmowy, dyskusje i dzielenie się pomysłami, jak służyć miejscom, w których jesteśmy (online z wolontariuszami z całego świata i offline z osobami na miejscu).

Magda tak wspomina to wydarzenie:

Dla mnie osobiście bardzo cenny był warsztat z Chesapeake, USA. Miałam okazję usłyszeć jak przez projekty i współpracę z lokalnymi władzami i kościołami cała społeczność zaczęła się zmieniać. Takie historie są najbardziej inspirujące i prowokują pytanie „Co ja mogę zrobić dla mojej społeczności?”