Zajęcia z podopiecznymi DPS w Krakowie

 

Pewnie pamiętacie, że niedawno poszukiwaliśmy osób gotowych podjąć się przeprowadzenia zajęć dla podopiecznych DPS w Krakowie. Dziś przygotowaliśmy dla Was relację z tego dnia! ⬇️⬇️⬇️

5 lipca, dwie wolontariuszki Kamila Głowacka i Alicja Godoń, przeprowadziły lekcję języka migowego dla podopiecznych krakowskiego DPSu. Feedback po spotkaniu przerósł nasze oczekiwania – zarówno dziewczyny, jak i terapeuci oraz mieszkańcy DPSu pozytywnie odebrali to doświadczenie i są otwarci na kolejne spotkania. Zajęcia zostały przeprowadzone na platformie Zoom, co, ze względu na dystans, jaki dzielił nauczycielki i uczniów, okazało się sporym udogodnieniem.

Zadanie przeprowadzenia takich zajęć nie było łatwe zarówno dla nas, jak i wolontariuszy, gdyż przez sytuację epidemiczną w Polsce, zajęcia musiały zostać przeprowadzone online. Jednak, nasi wspaniali wolontariusze nie boją się podjąć nawet bardzo trudnych wyzwań, więc i ten projekt udało się zrealizować pomyślnie! Bardzo cieszymy się z nawiązanych nowych relacji i pozytywnego odbioru tego spotkania – czekamy na kolejne tego typu projekty! 

Jeśli chcielibyście się zaangażować w pomoc podopiecznym DPSu zapraszamy do kontaktu – Wasze, jak i nasze pomysły na pewno mogą przerodzić się w niesamowite dzieło pomocy! 

Dziękujemy wszystkim dotychczas zaangażowanym wolontariuszom! Stay tuned, jak to mówią nasi zagraniczni przyjaciele – będziemy Was informować o kolejnych tego typu akcjach już niedługo! 


Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia ⬇️