13 maja, 2016

Osoby prywatne

individuals-icon2Każdy z nas kiedyś spotkał osoby uzależnione od narkotyków, w podeszłym wieku, bezdomne oraz po prostu ludzi będących w potrzebie. W większości przypadku zauważamy tylko to, co wyznacza ich problem – „ten bezdomny”, „ta staruszka”, „ten narkoman”. Serve the City pragnie, aby owe osoby nie były znane innym tylko z ogólników nazywających to, z czym się zmagają, ale także z imienia. Naszą inspiracją są słowa i dzieła Jezusa Chrystusa, który pomagał ludziom odnaleźć własną wartość, zrozumieć, że są ważni dla innych, że nie są „niewidoczni”, i że są tacy, którzy chcą im pomóc – właśnie po to istniejemy.

Co oferujemy wolontariuszom?

  • Możliwość zaangażowania się w wolontariat bez dodatkowych zobowiązań.
  • Dogłębny i dokładny opis projektu zawierający m.in. opis konkretnych obowiązków, potrzebnego czasu, współpracującej organizacji, miejsca projektu, liczby wolontariuszy itd.
  • Sposobność, by pomagać innym w relacji jeden na jeden.
  • Szeroki zakres projektów skierowanych na różnorodne działania, np. pomoc bezdomnym, imigrantom, dzieciom, osobom w podeszłym wieku, osobom niepełnosprawnym i innym potrzebującym.
  • Okazję do pracy z osobami reprezentującymi różne środowiska, nacje, wiek.
  • Dostęp do społeczności skupiającej osoby pragnące wykonywać prace na rzecz miasta.

Interesuje Cię wolontariat? Masz pomysł na projekt? Skontaktuj się z nami!

Chcesz pomóc ludziom, którzy sobie nie radzą, wykluczonym, osobom starszym? Może chcesz realizować cele jakiejś organizacji non-profit, albo zasugerować własny projekt? Kliknij, proszę, na nazwę miasta, aby skontaktować się z pracownikami fundacji Serve the City w Twoim mieście!

Kraków