Maski domowej roboty

Nasz pierwszy sugerowany projekt ma za zadanie pomóc tym, którzy wychodzą na zewnątrz i mają styczność z ludźmi. Poniżej znajduje się kilka tutoriali i instrukcji jak zrobić własne maski chroniące przed kaszlem, śliną, zakażeniem kropelkowymnie są one medycznie ważne i Koronawirus, który wywołuje COVID-19 wciąż może być rozprzestrzeniany nawet podczas noszenia masek “N95”, które mają 3 mikrony przestrzeni między włóknami. Rozmiar wirusa wynosi 1 mikron. Jednak eksperci mówią, że maski wciąż chronią przed rozprzestrzenianiem powodowanym poprzez kichanie, kaszel itp. W niektórych miejscach, w których wybuchła epidemia wymagane jest zakrywanie nosa i ust, więc te domowe maski mogą pomóc. 

Zacznij pytać kto z twoich znajomych ma maszyny do szycia. W wielu miejscach rezydenci proszeni są o zrobienie jak największej ilości masek np. w Brukseli. Zorganizuj swój zespół by zdobyć materiały i zaopatrzenie. Możesz również zorganizować tutoriale online. Sięgnij do mediów społecznościowych i powiedz wolontariuszom jak mogą pomóc.

Jednomyślność o noszeniu masek podczas pandemii jest taka, że maski medycznie certyfikowane powinny być oszczędzane i używane przez medycznych profesjonalistów i tych, którzy są w grupie ryzyka. Zdrowi ludzie nie powinni używać ani kupować masek medycznych, ponieważ to powoduje braki dla tych, co naprawdę ich potrzebują. Zamiast tego, aby chronić siebie i unikać rozprzestrzeniania w miejscach publicznych poprzez kichanie, kaszel, nawet kiedy nie ma się objawów, używanie masek domowej roboty wystarczy, kiedy połączy się je z fizycznym dystansem.

Tu znajdziesz pare polecanych źródeł dla instrukcji i informacje do użycia przy komunikowaniu się z wolontariuszami:

Kilka sugestii od naszych wolontariuszy:
  • dodaj filtr z worka z odkurzacza na wewnętrzną część maski,
  • ZAWSZE myj maskę w GORĄCEJ wodzie w przerwach od noszenia.

Dziękujemy naszym wspaniałym zespołom dookoła świata, które miały wkład w ten projekt! Kontynuuj #DzielićsięUprzejmością #SpreadKindness i #ZarażajRadością #Gothrival.