Paczka świąteczna została dostarczona

Mały Kacper bardzo się ucieszył ze stroju policjanta i zabawkowego samochodziku, a rodzina była wdzięczna za zapas jedzenia na Święta.

W niedzielę 18 grudnia mała grupa wolontariuszy dostarczyła prezenty dla Kacperka (i jego siostry, która była wtedy u babci) oraz jedzenie na czas Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie rozmowy z mamą Kacpra – Sabiną – dowiedzieliśmy się, że rodzina potrzebuje poradnictwa prawnego. Ponadto usłyszeliśmy, że ich dom wymaga gruntownego remontu i zdaniem pracowników pomocy społecznej nie nadaje się do zamieszkania. Z tego względu rodzina zmuszona jest wynajmować mieszkanie, co czyni ich niezdolnymi do zabezpieczenia jakichkolwiek środków na remont domu. Wierzymy, że będziemy w stanie im pomóc, wskazując sposoby skorzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego, które są dostępne w MOPS, oraz podpowiadając rozwiązania prowadzące do polepszenia ich sytuacji życiowej. Na bieżąco będziemy informować o ich sytuacji oraz o tym, jak Państwo lub Państwa organizacja może włączyć się w dzieło niesienia pomocy w nadchodzącym roku.

Jest wiele osób zmagających się z podobnymi wyzwaniami w całym Krakowie i dla nich często najtrudniejsze jest nauczenie się, jak można korzystać z dostępnej pomocy społecznej, lub po prostu nie mają na to czasu. W miarę jak STC Kraków będzie rozwijało swoją działalność, aktywnie poszukując możliwości, nawet tych najmniejszych, do niesienia pomocy, mamy nadzieję wypełniać swoją misję nie tylko poznawania potrzeb ludzi, ale także ich imion . Nasz projekt zamknął się w kwocie 400 zł, z których 300 zł przeznaczyliśmy na jedzenie a 100 zł na prezenty dla dzieci. Jeśli Państwo chcielibyście wspomóc podobny projekt w przyszłości, prosimy o kliknięcie w ten link który zawiera informacje, jak to uczynić. Zapraszamy także do wzięcia udziału jako wolontariusze w następnym projekcie i prosimy o kontakt za pomocą tego linku. Pomóżcie wraz z nami. Do zobaczenia!