Kraków informacja o projekcie: Paczka na Święta

Projekt pomocy rodzinie znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i zmagającej się z problemem mieszkaniowym.

Bardzo przepraszamy za to, że ogłoszenie projektu Paczka na Święta pojawiło się tak późno, ale zebranie koniecznych informacji wymagało dodatkowego czasu. Jednocześnie cieszymy się, że możemy przekroczyć niewidzialną granicę i dotrzeć od rodziny w potrzebie, budując w ten sposób pomost łączący człowieka z człowiekiem.

Informacje o rodzinie i jej potrzebach: rodzina czteroosobowa, dwoje dzieci: chłopiec 3 lata, dziewczynka 4 lata. Rodzina jest gotowa przyjąć pomoc w każdej postaci, szczególnie paczki żywnościowe. Dzieci marzą o prezentach na Święta Bożego Narodzenia. Dziewczynka ma zainteresowania plastyczne, chłopiec natomiast interesuje się policją i samochodami. Oprócz jedzenia i prezentów dla dzieci, dobrą formą pomocy byłaby np. chemia gospodarcza, zestaw ręczników, ciepłe koce czy produkty higieny dla dzieci (szampony, mydła). Oczywiście mogą Państwo wspomóc nas finansowo, a my zakupimy odpowiednie produkty.

Forma: doraźna pomoc

Sposób pomocy: zakup ww. rzeczy oraz kontakt z nami pod adresem info@servethecity,pl celem umówienia sposobu przekazania produktów do paczki świątecznej (prosimy to uczynić do piątku, 16 grudnia)  lub poprzez przelew na konto fundacji Serve the City Polska (w nazwie wystarczy wpisać STC Polska) 48 1140 2004 0000 3302 7657 1281, w tytule proszę wpisać darowizna na cele statutowe STC Polska, Paczka na Święta. Bardzo prosimy o przesłanie pieniędzy do piątku wieczorem (16 grudnia), abyśmy mieli czas na zakupy.

  • Część prezentów dla dzieci już kupiliśmy, więc prosimy o kontakt, jeśli Państwo planują włączyć się w dzieło pomocy, dokonując samodzielnie zakupów, aby uniknąć dublowania prezentów i innych produktów. W takim przypadku prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za projekt – Panią Weronikę Trochimiuk (weronika@servethecity.pl).
  • Poinformujemy o tym, co zostało zakupione oraz umieścimy zdjęcia z tego wydarzenia na naszej stronie http://servethecity.pl/pl/category/w-krakowie/
  • Paczkę planujemy dostarczyć w niedzielę, tj 18 grudnia.

Wkrótce poinformujemy Państwa także o innych projektach pomocy osobom potrzebującym, starszym, wykluczonym społecznie, ale także innej aktywności na rzecz mieszkańców Krakowa.

Wszystkim, którzy otrzymali tę wiadomość, życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wraz z rodziną i ukochanymi. Niech to będzie czas radości i nadziei.

Serve the City Kraków