Światowy Dzień Wolontariusza STC 8 Maja

8 maja 2021 STC Kraków (wraz z każdym, z Polski lub z innego miejsca na świecie, kto chce wziąć udział w akcji) bierze udział w corocznym Światowym Dniu Wolontariusza organizowanym przez Serve the City International. Jest to dzień, podczas którego promowane są wolontariat, wspólna praca dla ludzi będących w potrzebie i bycie życzliwym.

W ramach akcji STC Kraków pomaluje trzy pokoje w Przytulisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet mieszczącym się przy ulicy Malborskiej 64B. Wszystkie niezbędne materiały zostaną zapewnione, wystarczy, że zapiszesz się na wydarzenie (link znajdziesz na dole strony) i przyjdziesz. Dwa z pokoi, które będziemy malować to pralnie. Trzeci pokój zostanie przekształcony w pomieszczenie do prowadzenia zajęć kreatywnych, przemalowanie go jest początkiem projektu, któego ma na celu stowrzenie przytulnej przestrzeni, która wyzwala kreatywność.

Szczegóły:

Kiedy: 8 maja, 10:00 – 20:00 w 2,5 godzinnych zmianach. Jeśli chcesz, możesz zapisać się na kilka zmian. Podczas każdej zmiany, z powodów ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, na miejscu może znajdować się maksymalnie 8 osób.
Gdzie: Przytulisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet, Malborkska 64 – kliknj, aby zobaczyć mapę.
Kto: Każda osoba, która ukończyła 18 rok życia.

Bezpieczeństwo COVID

Prosimy, załóż maseczkę ochronną z filtrem FFP2, KN95 lub N95, lub maskę chirurgiczną. Na miejscu będzie dostępny odkażacz do rąk. Okna we wszystkich pokojach będą otwarte podczas, gdy będą w nich przebywać wolontariusze, w związku z tym, w razie gdyby pogoda byłą niesprzyjająca, ubierz się ciepło.