Uliczny posiłek

Zapraszamy do współuczestniczenia w rozdawaniu małych paczek z żywnością i czymś słodkim przede wszystkim wśród bezdomnych, ale także wśród artystów ulicznych, osób rozdających ulotki oraz tych, którym najwyraźniej przyda się coś na ząb. Planujemy wpierw spotkać się razem, przygotować paczki z żywnością, a następnie wyruszyć na ulice Krakowa i rozdać je potrzebującym. Chcemy zaznaczyć, że chodzi nie tylko o rozdanie jedzenia, ale także, w miarę możliwości, o poznanie imion i historii ludzi, z którymi się spotkamy. Wychodząc w ten sposób do bezdomnych, będziemy mogli lepiej ich poznać i dzięki temu mieć możliwość zaproszenia ich na uroczystą kolację (w porze letniej, data do uzgodnienia). Pokażemy, w jaki sposób można rozpocząć rozmowę z osobami na ulicy i jakie pytania będą pomocne w nawiązaniu z nimi relacji.

O co chodzi?: Paczki z jedzeniem dla około 50 osób

Kiedy?: 25 marca, przygotowanie paczek od 11, około 12 przejazd (tramwajem) do Starego Miasta/na Planty)

Jak?: Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli będzie to możliwe, o wspomożenie naszego wspólnego dzieła poprzez zakup bułek, krojonej wędliny/sera, soków (najlepiej witaminizowanych) lub wody w opakowaniach o mniejszej objętości oraz o zaznaczenie planowanych zakupów i ich ilości w naszym formularzu zgłoszeniowym.

Gdzie?: Przygotowanie paczek – Rynek Podgórski 2 (mapa); Rozdanie paczek – Planty i Stare Miasto.

O której koniec?: Gdy już rozdamy wszystkie paczki z żywnością. Nie trzeba zostać do końca, choć warto, bo po wszystkim planujemy spotkać się ponownie razem na małym przyjęciu 🙂

Wolontariusze, którzy nie znają języka polskiego będą w towarzystwie osoby mówiącej po polsku, a więc język nie będzie przeszkodą! 

Prosimy o zapisy za pośrednictwem e-formularza (tutaj) do 23 marca