Uliczny Posiłek – 8 marca

Zapraszamy do współuczestniczenia w rozdawaniu małych paczek z żywnością i czymś słodkim przede wszystkim wśród bezdomnych, ale także wśród artystów ulicznych, osób rozdających ulotki oraz tych, którym najwyraźniej przyda się coś na ząb. Planujemy wpierw spotkać się razem, przygotować paczki z żywnością, a następnie wyruszyć na ulice Krakowa i rozdać je potrzebującym. Chcemy zaznaczyć, że chodzi nie tylko o rozdanie jedzenia, ale także, w miarę możliwości, o poznanie imion i historii ludzi, z którymi się spotkamy. Pokażemy, w jaki sposób można rozpocząć rozmowę z osobami na ulicy i jakie pytania będą pomocne w nawiązaniu z nimi relacji.

O co chodzi?: Paczki z jedzeniem dla około 30 osób

Kiedy?: 8 marca, przygotowanie jedzenia o 14:00, około 14:30 rozdawanie paczek

Jak?: Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli będzie to możliwe, o wspomożenie naszego wspólnego dzieła poprzez zakup musów owocowych, soków (najlepiej witaminizowanych) lub wody w opakowaniach o mniejszej objętości oraz o zaznaczenie planowanych zakupów i ich ilości w naszym formularzu zgłoszeniowym.

8 marca – Uliczny posiłek

Gdzie?: O miejscu spotkania poinformujemy w prywatnej wiadomości po wysłaniu formularza ze zgłoszeniem. 

O której koniec?: Gdy już rozdamy wszystkie paczki z żywnością. Nie trzeba zostać do końca, choć warto, bo po wszystkim planujemy spotkać się na kawie, aby porozmawiać o naszych wrażeniach i ewentualnych planach na przyszłość (około 16:00).

Wolontariusze, którzy nie znają języka polskiego będą w towarzystwie osoby mówiącej po polsku, a więc język nie będzie przeszkodą!